trarzh-TWenfrdejarues

ECO Medical Ekolojik Medikal Belgelendirme

ECO Medical Ekolojik Medikal Belgelendirme ECO Medical Ekolojik Medikal Belgelendirme

Günümüz tıp uygulamalarında, tıbbi ekoloji adı verilen bir tıp alanından söz edilmektedir. Bu alanın uzmanlık konusuna, termal ve mineralli sular, çamurlar, karbondioksit, radon ve hidrojen sülfür gibi gazlar ve güneş ışığı, oksijen ve ozon gibi iklim koşulları başta olmak üzere farklı fiziko-kimyasal nitelikler, farklı ekolojik koşullar girmektedir. Tıbbi ekoloji, bu türden etkilere maruz kalan insan organizmasını incelemekte ve bu etkilerin yararlı ve tedavi edici unsurlarını kullanmaktadır. Bu tıp alanı insan sağlığını korumak, geliştirmek ve tedavi etmek amacı ile farklı farmakolojik, non-farmakolojik, balneolojik ve doğal tedavi yöntemlerini kullanmaktadır. Burada önemli nokta, tıbbi ekoloji alanına giren ürünlerin ekolojik yönden testlerinin yapılması ve niteliklerinin belgelendirilmesidir.

Bunun yanı sıra insanların doğal ürünlere olan ilgileri o derece artmaya başladı ki, ilaç firmaları ve eczacılar da bitkisel ilaç üretmek için çalışmalar başlatmıştır. Son yıllarda sağlıklı yaşam gittikçe fazla dillenmeye bu yönde insanların gayretleri arttıkça, insanlar kimyasal ilaçlardan kaçmaya ve doğal bitkisel ilaçlara yönelmeye başlamıştır.

Ancak bu arada bitkisel ilaç üretimi konusunda suistimaller de yapılmıyor değil. Oysa bitkisel ürünleri piyasada doğru konumlandırmak gerekmektedir. Öncelikle bitkinin farmakolojik açıdan etkili bölümü olarak kabul edilen bitkisel drogların ilaç yapımı için hazır hale getirilmesi gerekiyor. İkinci aşamada ise bitkilerden elde edilen bu hammaddenin ilaca dönüştürülmesi ve bir marka haline getirilerek eczanelerde satışa sunulması gerekiyor.

İşte bu aşamalarda tıbbi açıdan bu ürünlerin test ve analizlerinin yapılması ve ekolojik açıdan doğru ve güvenilir bir ürün olduklarının kanıtlanması gerekmektedir.

Kuruluşumuz sorumluluk duygusu ile hareket ederek, insan sağlığına zarar vermeyecek, gerçek bir tedavi gücüne sahip ve doğanın zarar görmesi açısından hiçbir olumsuz etkisi olmayan medikal ürünlerin hazırlanması süreçlerine ECO Medical Ekolojik Medikal belgelendirme çalışmaları ile katılmaktadır. İnsan sağlığına ve doğal çevrenin korunmasına saygı gösteren ve sürdürülebilir bir medikal hizmet anlayışına sahip işletmeler Ekolojik Medikal belgesi alarak bu durumlarını kanıtlayabilirler.

Deneyimli ve eğitimli bir çalışan kadrosu ile ve modern güçlü bir teknolojik altyapı ile kuruluşumuz, her zaman kaliteli ve güvenilir hizmetler vermektedir. Bu çerçevede verilen hizmetlerden biri de ECO Medical Ekolojik Medikal belgelendirme hizmetidir.

Telif hakları ECOmark© bir "EUROLAB Laboratuvar A.Ş." özel markasıdır.

Web sayfamızda kullanılan logolar hak sahiplerine aittir, projede destek alınan kurumlar ECOmark ile bağlantılı değildir.